old.avtoplus.mk

Викенд Тарифа: Nissan за арапскиот свет: наместо коњска-камилска сила!

Ова не е шега, Јапонците одлучија да и обрнат поголемо внимание на арапската гордост и да ја одредат моќноста во Camelpower

Викенд Тарифа: Bugatti Chiron до 351 km/h за 21 секундa

Британското издание Еvo публиква видео од тест на хипер моделот Bugatti Chiron, на кое тој забрзува од 0 до 351 km/h

Викенд тарифа: BMW го најави почетокот на нова ера

Концернот BMW Group објави официјално видео со четирите концептни модели Vision Next 100 кои одделно беа прикажани минатата година

Мистериозен седан од Volvo

Втората генерација на кросоверот XC60 беше главен адут на Швеѓаните за време на овогодинешниот салон во Женева. Презентацијата на моделот, сепак се одржа малку порано од премиерата во салонот, кога компанијата објави едно, навидум стандардно промо видео?!

Honda NM4 Vultus во главна ролја во GHOST IN THE SHELL

Honda најави дека како дел од соработката со новата продукција GHOST IN THE SHELL на Dreamworks Pictures и Paramount Pictures, обезбеди дизајн скици на футуристички модел NM4 Vultus, кои ќе бидат доработени од тимот на филмот, за потребите на главниот јунак Major, кој го толкува Скарлет Јохансон.

Популарно оваа недела

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа