old.avtoplus.mk

Новото Audi A8 добива револуционернa суспензија

Моделот ќе добие посебен систем на воздушна суспензија, при што каросеријата ќе се поткренува од земја за околу 80 mm при опасност од фронтален удар

Новиот Nissan Leaf со функција за автономно управување

Nissan понуди нови детали за долгоочекуваната целосно нова генерација на првиот во светот 100% електричен модел- Leaf

Новиот Renault Megane RS сепак со погон на сите тркала

Сложувалката околу следната генерација на Renault Megane RS полека ги добива посакуваните димензии

Michelin во нов свет со гумата Visionary Concept (видео)

Michelin на меѓународниот форум за „зелен“ транспорт - Movin'On во Монтреал, Канада, претстави гума од иднината. Проектот наречен Visionary Concept, засега личи повеќе на скулптура, отколку на реална гума

Lamborghini си направи „музичка“ соба

Италијанската компанија Lamborghini започна со модификација на фабричките капацитети, за да може тие да одговорат на предизвикот за старт на производството на новиот Urus

Популарно оваа недела

 

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !