old.avtoplus.mk

Шангај 2017: Nio покажа електричен кросовер

Кинеската компанија Nio, која се здоби со слава со лансирање на електричниот супер автомобил EP9 со моќност од 1.360 коњски сили, на салонот во Шангај претставува електричен кросовер наречен ES8

Шангај 2017: Jeep го претстави големиот теренец

Компанијата Jeep го искористи автосалонот во Шангај, за да  го покаже прототипот на теренец со името Yuntu

Шангај 2017: Дизајнер на BMW M креира нов модел на Great Wall

Белгиецот Пјер Леклерк е добро познат во автомобилските кругови, во еден момент од својата кариера беше главен дизајнер на M-одделот на BMW

Шангај 2017: MG се враќа кон корените со купето E-Motion

Пред да стане кинеска, старата британска марка MG, правеше класични спортски автомобили

Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

BMW ја претстави на автомобилскиот саем во Шангај најмоќната верзија на М4 - CS со моќност од 460 коњски сили