old.avtoplus.mk

Неочекуван победник, дебитант на подиумот, недоречени Фетел и Хамилтон

По неколкуте коализии и судири на стартот на трката и многу елементи од карбон на патеката на улиците на Баку, во рамките на трката за ГН на Азербејџан и неколкуте излегувања на возилото за бебедност, истата беше прекината

Роси до десетата победа во Асен

Возачот на Yamaha, полуларниот Доктор, Италијанецот Валентино Роси, победи на трката за Големата награда на Холандија, која традиционално се возеше на легендарната патека во Асен

Стефановски солиден низ улиците на Вила Реал

Со пласман на подиум во втората трка, која заврши предвреме, поради инцидент на патеката и освоеното четврто место по првата на трката низ улиците на португалскиот Вила Реал, Иџе останува во чекор со најдобрите во борба за титулата во ЕТСС шампионатот

Porsche со трета победа по ред на 24 часа Ле Ман

Екипата на Porsche со број 2, составена од Тимо Бернхард, Брендон Хартли и Ерл Бамбер стигна до трета последователна победа за конструкторот во 85-тото издание на 24 часа Ле Ман и вкупна 19 во историјата на шампионатот

Двојно славје за Хамилтон во Монтреал

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Канада, притоа израмнувајки го рекордот на Аиртон Сена, остварувајки ја 65-тата пол позиција во кариерата

Популарно оваа недела

 

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !