old.avtoplus.mk

Довициозо победник во трилерот во Австрија

Андреа Довициозо со Ducati триумфираше на патеката RedBull Ring за ГН на Австрија

Шпанска доминација во Брно во чест на Анхел Нието

Актуелниот шампион Марк Маркез победи на трката за ГН на Чешка на патеката во Брно и се зацнрсти на чело на генералниот пласман

Еден-два победа на Ferrari во Унгарија

Себастијан Фетел и Кими Раиконен му донесоа нова двојна победа на Ferrari сезонава, во трката за Гран при за Унгарија, 11-та од светскиот шампионат во F1

Двојна победа на Mercedes, дебакл за Ferrari

Луис Хамилтон на Mercedes, на голема радост на домашната публика, ја освои по четврти пат ГН на Велика Британија, што е вкупно петта на патеката во Силверстоун, победа која се покажа многу поважна од сите останатите оваа сезона

MotoGP и со електрични мотоцикли

Електрификацијата навлегува сепак побрзо од очекувањата во светот на мотоспортот