old.avtoplus.mk

Jaguar развива автомобил од класата GT4

Компанијата Jaguar почна со развој на тркачки автомобил од класата GT4, во чија основа ќе биде каросерија F-Type

SEAT со детали за новиот SUV

На почетокот на 2016 имавме пазарно лансирање на целосно новиот, прв  SUV во гамата на Seat, моделот Ateca

Aston Martin Rapide поминува на струја

Британската фирма Aston Martin ги потврди гласините дека следниот Rapide ќе биде целосно електричен

Škoda подготвува три нови кросовери

Компанијата Škoda подготвува нов сериозен удар за конкурентите, планира на пазарот да лансира дури три нови SUV-модели

Volkswagen лансира „Golf на иднината“ во 2020

Електричниот концепт ID, претставен од Volkswagen минатата есен во Париз, ќе се појави на пазарот како сериски модел уште во 2020, вети шефот на Volkswagen за патнички автомобили, Херберт Дис во Automotive News

Популарно оваа недела

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа