old.avtoplus.mk

Европските стандарди низ Македонска лупа

Стручен семинар на една од водечките институции во подрачјето на технолошки услуги, германскиот TUV Nord

Во Ќојлија отворена нова бензинска станица на Макпетрол

Во присуство на голем број гости, бизнисмени, стопанственици и опшествени работници, свечено беше отворена новата бензинска станица на најголемиот македонски трговец со горива, Макпетрол

Пристигнаа новиот Škoda Kodiaq и освежената Octavia

Кратко по своето деби на глобално ниво, Порше Македонија и официјално започна со продажбата на новиот Kodiaq и обновената Octavia

General Tire со двата нови пневматици и кај нас

General Tire ја продолжува својата производна офанзива со претставувањето на два нови видови SUV пневматици во светот, а преку својата подружница Мотоцентар, тие веќе се во понуда и кај нас

Титулата за Kia Sportage

Во 22-от избор за престижното признание во конкуренција на седум финалисти: Citroen C3, Kia Sportage, Peugeot 3008, Renault Megane, Seat Ateca, Suzuki Baleno Hybrid и Toyota C –HR, кои рамноправно конкурираа во трката за титулата. Националното жири одлучи наградата во вид на маска на ладилник да ја додели на претставникот на корејскиот гигант Kia Sportage

Популарно оваа недела

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа