old.avtoplus.mk

Отворен саемот за автомобили во Белград

Повеќе од 410 изложувачи од 30 земји, 67 новитети, 32 домашни премиери, 34 производители се претсавуваат на 41.000 метри квадратни на 53-от по ред Меѓународен саем за автомобили во Белград, кој е отворен вчера и ќе трае до 2.април

Geely ја отвори својата фабрика во Англија за лондонските такси

Малку се автомобилите во светот толку познати како прочуените лондонски такси

Дизелгеjт и за Mercedes?!

Германската обвинителство започна истрага против одделни лица на гигантот Daimler, под сомневање за манипулирање на тестови за дизел емисии, истакнувааѕ од Bloomberg

Peugeot Instinct „најдобар автомобил во Женева“!

Концептниот Peugeot Instinct ја освои првата награда, доделена од читателите на списанието Autoplus и слушателите на RTL во категоријата „Концептни автомобили“

Франција започна судска истрага против Fiat-Chrysler

Властите во Франција почнаа со судска истрага против концернот Fiat Chrysler Automobiles, откако добиле нови податоци дека италијанско-американскиот производител користел забранети средства за намалување на штетните гасови на моторите на своите автомобили, тврди AFP

Популарно оваа недела

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа