old.avtoplus.mk
вести на денот

Новото Audi A8 добива револуционернa суспензија

Моделот ќе добие посебен систем на воздушна суспензија, при што каросеријата ќе се поткренува од земја за околу 80 mm при опасност од фронтален удар

Компанијата Esselunga подари 1.500 нови Fiat 500

Италијанскиот синџир супермаркети Esselunga им предаде на клиентите рекордно количество автомобили за два дена. Во текот на 48 часа сосема нови автомобили Fiat 500 добија близу 1.500 добитници

Новиот Nissan Leaf со функција за автономно управување

Nissan понуди нови детали за долгоочекуваната целосно нова генерација на првиот во светот 100% електричен модел- Leaf

Неочекуван победник, дебитант на подиумот, недоречени Фетел и Хамилтон

По неколкуте коализии и судири на стартот на трката и многу елементи од карбон на патеката на улиците на Баку, во рамките на трката за ГН на Азербејџан и неколкуте излегувања на возилото за бебедност, истата беше прекината

Роси до десетата победа во Асен

Возачот на Yamaha, полуларниот Доктор, Италијанецот Валентино Роси, победи на трката за Големата награда на Холандија, која традиционално се возеше на легендарната патека во Асен

Најчитано оваа недела

Автомакедонија со лек за последиците од град

Минатонеделниот град направи оштетувања на голем број возила во Скопје. За брза поправка и неутрализирање на штетите, во Автомакедонија деновиве пристигна специјален тим

Видео
АВТОПЛУС с3 е48
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е47
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е46
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е45

 

Анкета

Дали сакате повторно да има АУТОЕКСПО, саем на автомобили во Скопје?!

 Сакам да има !

 Не сакам да има !