AВТОПЛУС : За нас Маркетинг Контакт

Автоплус

Женева 2015: Партнерот на Авто Плус претставува концептен автомобил

Италијанската автомобилска медиумски концерн Quattroruote, партнер на Авто Плус, ќе се претстави со концептна изведба во рамките на салонот во Женева, кој денес ги отвора вратите за новинарите.

Volkswagen ќе побара надворешен човек за шеф?

Компаниите обично имаат два избора, кога треба да се направи промена на големите шефови - некој да биде унапреден или да се ангажира надворешен човк од фирмата.

EuroNCAP со построги норми

Европската организација за безбедност на патиштата веќе ги тестираше автомобилите по нови и построги правила. EuroNCAP подложи на традиционалните краш тестови неколку нови модели - Audi TT, Renault Trafic и Opel Vivaro.

Renault може повторно ќе купи тим во Formula 1?

Шефот на Renault Sport F1, Сирил Абитбул, не ги негираше гласините дека Renault може да го смени својот пристап кон натпреварувањето и ја искористи можноста да ги побие сите шпекулации за судир меѓу Renault и RedBull

Кросоверот на Bentley со намалена камуфлажа

Првиот кросовер на Bentley продолжува со напорната тест програма, овој пат испитувањата се одвиваат во зимски услови. Прототипот на автомобилот беше снимен од неколку шпиунски фотографи, а од она што може да се види остава впечаток дека машината е речиси без камуфлажа.

Моделска гама за 2016-та открива нова ера за Volvo Cars

Volvo Cars додава иновативност, економичност, практичност и свеж здив на пазарот на премиум возилата со новата моделска гама за 2016 година.

Најсигурни користени автомобили според DEKRA

Германската организација DEKRA ги објави интересните истражувања кои се однесуваат на сигурноста на автомобилите. Резултатите од истражувањето се базираат на на над 15 милиони технички прегледи врз возила, извршени во последните две години.
во најновиот број на
Уште еден интересен број исполнет со статистики за продажбите на возила во 2014 кај нас, Европа и светот, извештај од салонот во Детроит, календар и рендери на моделите за 2015, тестови на актуелни модели автомобили (Mondeo, Passat, 508 facelift и Mazda 6 SW) и мотоцикли (Yamaha R1). Електронскиот преглед е овде, а комплетниот и поубав, на трафиките околу вас...

Вести

 • Hyundai типува на мал кросовер Hyundai лансира нов субкомпактен кросовер кој ќе дебитира следниот месец. Новината i20 Active беше прикажан преку дизајнерски скици кои откриваат дека моделот...
 • Mercedes не планира SUV помал од GLA Шефот на Daimler, Дитер Цетче, ги демантираше гласините дека Mercedes-Benz има намера да лансира конкурент на Audi Q1, форма на супер компактен кросовер. Според него...
 • Поскапуваат нафтените деривати Малопродажната цена на бензините се зголемува за три денари по литар, додека цената на дизелот се зголемува за четири денари, одлучи Регулаторната...
Новитети
Peugeot го претстави новиот Partner Веднаш откако Citroen ја откри обновената верзија на Berlingo, другата марка од концернот PSA - Peugeot, го покажа својот модернизиран Partner. Моделот доби бројни новини како во дизајнот, така и во технологијата и премиера ќе има следната недела, на салонот во Женева.
повеќе
Саеми
Škoda претставува екстремна Octavia во Женева Набилданата верзија на новата Octavia ќе блесне на претстојниот салон во Женева. Специјалниот модел го носи името Octavia RS 230 и ќе биде достапен на пазарот од почетокот на месец јуни.
повеќе
Интересно
Кросоверот на Bentley со намалена камуфлажа Првиот кросовер на Bentley продолжува со напорната тест програма, овој пат испитувањата се одвиваат во зимски услови. Прототипот на автомобилот беше снимен од неколку шпиунски фотографи, а од она што може да се види остава впечаток дека машината е речиси без камуфлажа.
повеќе
Македонија
Mercedes-Benz C-класа Estate во салонот на Мак АутоСтар Караванската изведба врз C-класа имаше свое деби пред неколку месеци и за мошне кратко време еве ја во понудата на македонскиот импортер Мак АутоСтар.
повеќе
Flash

Интервју

Бојан Евтимоски, директор на АМ Церт Германски TUV стандарди во Аутомакедонија

АМ Церт, членка на Групацијата Аутомакедонија, во текот на изминатата година оствари повеќе успешни резултати на полето каде што делува, а несомнено еден од нив е што стана технички партнер на ТУВ Норд Мобилитет (TÜV Nord Mobilität)                          ...
прочитај повеќе

Анкета

Колку Вие мислите дека треба да чини 1 час паркирање во централното градско подрачје?Календар на настани

п в с ч п с н
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31