old.avtoplus.mk
вести на денот

Фетел го обои поврорно „Алберт парк“ во црвено!

Себастијан Фетел на Ferrari победи на отворањето на сезоната во F1, во трката за Гран При на Австралија, на патеката „Алберт Парк“, пред двоецот на Mercedes, Луис Хамилтон и Валтери Ботас

Викенд Тарифа: Nissan за арапскиот свет: наместо коњска-камилска сила!

Ова не е шега, Јапонците одлучија да и обрнат поголемо внимание на арапската гордост и да ја одредат моќноста во Camelpower

Викенд Тарифа: Bugatti Chiron до 351 km/h за 21 секундa

Британското издание Еvo публиква видео од тест на хипер моделот Bugatti Chiron, на кое тој забрзува од 0 до 351 km/h

Викенд тарифа: BMW го најави почетокот на нова ера

Концернот BMW Group објави официјално видео со четирите концептни модели Vision Next 100 кои одделно беа прикажани минатата година

Отворен саемот за автомобили во Белград

Повеќе од 410 изложувачи од 30 земји, 67 новитети, 32 домашни премиери, 34 производители се претсавуваат на 41.000 метри квадратни на 53-от по ред Меѓународен саем за автомобили во Белград, кој е отворен вчера и ќе трае до 2.април

Најчитано оваа недела

Стартуваше производството на новата Insignia

Opel најави дека  во фабриката на компанијата во Риселсхајм почна сериското производство на целосно новата генерација на Insignia Grand Sport

Видео
АВТОПЛУС с3 е41
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е40
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е39
  • Видео
    АВТОПЛУС с3 е38

Анкета

Дали ви се допаѓа новиот дизајн на нашата страница?

 стариот повеќе ми се допаѓаше

 многу ми се допаѓа

 ми се допаѓа

 не е лошо

 не ми се допаѓа